Peníze

Dnešní doba je velice náročná nejen na naši psychiku, ale zabrat dostává i naše peněženka. Jak to udělat, aby se v ní peníze držely?

Rada na začátek. Každý by měl mít stranou finanční zásobu na půl roku svého života. Pokud tuto zásobu ještě nemáte, postupným odkládáním si ji vytvořte.

Ale kde vzít a nekrást? I tady mám pro vás radu. Bude stačit, když změníte pár zvyků a vytvoříte si nové návyky. To vám kačky nažene zase zpátky do vašich peněženek.

Jeden jednoduchý návod se týká pitného režimu. Všude si sebou noste vlastní vodu. Jen se podívejte, kolik stojí jen balení malé vody. A lahvička k lahvičce, ročně to udělá slušnou sumu.

Zkontrolujte si, jestli neplatíte někde něco zbytečně. Udělejte si v platbách pořádek. Když už budete mít jasno, jděte dál. Zkontrolujte kolik platíte operátorovi za služby – telefon, televize, internet, elektrika, plyn. Porozhlédněte se, kde by se dalo platit méně a prostě dejte vale starému systému. I zde se dají ušetřit nemalé peníze.

Udělejte si doma pořádek a zbavte se starých, nepotřebných věcí. Možná ještě někomu poslouží, vytřiďte skříně a za nějakou kačku pošlete dál oblečení, které vám již nepadne a zbytečně na ramínku marně čeká na vaše štíhlejší časy. Pár korun do prasátka by to mohlo hodit a ještě novým kouskem někomu uděláte radost.