Linkedln, Facebook, Instagram, Twitter a YouTube

Linkedln je na sociální síť, která je tu s námi již 22 let. Stejně jako Facebook, Instagram, YouTube, patří mezi nejužívanější sítě v České republice. A nejen u nás, ale i po celém světě. Chcete-li si založit profil na Linkedlnu, dbejte na to, abyste tam zadávali pravdivé a aktuální informace. Vynechte oblíbené citáty, buďte konkrétní. Profil v češtině, pokud jste Češi, je příhodnější. Profil by měl být živý, proto je dobré se mu alespoň jednou týdně věnovat. Aktualizovat ho.

Spousta lidí si založila Facebook pro komunikaci a sdílení fotografií se svými přáteli a blížními. A je to tak dobře. Jen malé upozornění ode mne, dejte si pozor, koho máte mezi přáteli a co vše zveřejňujete.

Instagram vyžaduje činnost, jinak budete pro ostatní neefektivní.

Twitter se v České republice moc nepoužívá, neznamená to ovšem, že by to nebyla dobrá komunikační síť. Dostanete se díky němu k lidem, ke kterým byste se běžně nedostali.

YouTube zná asi každý. Je užitečný nejen pro ty, co se chtějí dozvědět nové věci ale i pro ty, kteří mají světu co říct a ve formě videí předávají své zkušenosti a znalosti, vědomosti či dovednosti.